Brawurowy pościg za kierowcą Volkswagena zakończony na przydrożnej kapliczce

27 września 2022 08:59; Informacja prasowa

W ręce białobrzeskich stróżów prawa wpadł 25-letni kierowca Volkswagena. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policyjnym pościgiem utracił panowanie nad pojazdem i uszkodził przydrożną kapliczkę . Jak się okazało posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a w aucie miał narkotyki.

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Białobrzegach. Policjanci pełniący służbę oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena. Niestety, siedzący za kierownicą 25-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego zamiast się zatrzymać, ostro przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, który podczas brawurowej ucieczki stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania. Na skrzyżowaniu drogi K48 z droga prowadzącą do miejscowości Jasionna stracił panowanie nad pojazdem, i uderzył w przydrożna kapliczkę. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że kierowca Volkswagena prowadził pojazd mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, a na dodatek mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż niedawno zostało mu zatrzymane

Sprawca został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie,a następnie usłyszał zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. Odrębna kara grozi mu za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które mężczyzna może trafić za kratki nawet na 5 lat. 25-latek odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a także za wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. UMiG w Białobrzegach

Boisko przy szkole w Suchej gotowe

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakończyły się prace przy budowie boiska szkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej.

Dodano: 7 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Ulica Srebrna w Białobrzegach w nowej odsłonie

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakończyły się prace przy budowie ulicy Srebrnej w Białobrzegach na odcinku od ul. Rzemieślniczej do bloków na osiedlu Nowiny.

Dodano: 7 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

To była hip-hopowa podróż do przeszłości

  • Kultura
  • Białobrzegi

3 grudnia w Białobrzegach wystawiany był spektakl taneczny „HIP HOPOWA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI”.

Dodano: 7 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa